طيور طيور .

طيور

پرورش 1000 مرغ گوشتي در فضايي 80 متري

به گزارش شبكه اطلاع رساني خط مش دانا به نقل از پايگاه خبري گرمه، همگي ما به ياد داريم كه در پيشين نه‌چندان دور، مردم مرغ و تخم‌مرغ را از ده به شهر مي‌بردند و مي‌فروختند و با پول آن اقلام مايحتاج خانوار خود را تهيه مي‌كردند ولي الآن قضيه برعكس شده است، روستائيان به شهر مي‌آيند و مرغ و تخم‌مرغ با كيفيت بسيار پايين‌تر را خريد مي كنند تا بتوانند قسمتي از نياز غذايي خويش را تأمين نمايند . 
ماشين جوجه كشي
جاي 
بسي سؤال مي‌باشد كه روستائياني كه روزي توليدكننده بودند چه شد كه اكنون تبديل به مصرف‌كننده شده‌اند و در حالتي كه قرار بر اين باشد كه مصرف‌گرا باشند در روستاها چه‌كاري انجام مي‌دهند؟ 
اما عارضه ها متعددي براي اين فعاليت وجود دارااست كه شايد يكي از مهم‌ترين آن ها ضعف اراده‌ها و ارتقا رفاه‌طلبي مردمان باشد . 

البته در ماه‌هاي اخير و تأكيد رده معظم رهبري بر اعتنا به توانمندي‌هاي داخلي و تحقق اقتصاد مقاومتي انگار شوكي بر جامعه وارد شده و بيشتر اشخاص به تفكر ايجاد فرصت‌هاي شغلي و اشتغال‌زايي هستند و در همين راستا هم همه ما وظيفه داريم در هر جاي مرز و بوم كه باشيم به اين كليدي دقت و از افرادي كه در اين خط مش قدم مي گذارند حمايت كنيم . 

رضا دهقاني و عباس رمضاني دو نفر از اهل يك محل خوش‌ذوق روستاي آرمادلو از توابع شهرستان گرمه ميباشند كه باوجود زندگي در شهرهاي مختلف، مجدد به اين روستا بازگشته و با بهره‌گيري از تجهيزات موجود، واحد رويش مرغ گوشتي را فعال‌سازي كرده‌اند . دهقاني از مجريان اين طرح مي‌گويد: در آغاز فضايي قريب به 80 مترمربع را براي اين كار اختصاص داده‌ايم و با دقت به مطالعاتي كه فيس گرفت همه تجهيزات ما يحتاج براي رويش مرغ را در اين مكان تهيه نموديم و پس‌ازآن اقدام به جوجه ريزي كرديم . 

او افزود: در مرحله اول 1000 جوجه را در اين محيط رشد داديم كه خوشبختانه تلفات اين مرغداري در يك عصر بدون نقص 50 روزه تا بازه فروش، تنها 20 جوجه بود . دهقاني طولاني تر كرد: با اعتنا به فضايي كه از گذشته داشته‌ايم 3 ميليون تومان براي تجهيز اطراف و حدود 10 ميليون تومان هم براي تهيه و تنظيم خوراك، دارو و تنظيم جوجه هزينه شده ميباشد . 

او اظهار داشت: در درحال حاضر حاضر در اين واحد پرورش مرغ 2 نفر به‌صورت مستقيم درگير به كار هستند و با حمايت دستگاه‌هاي متفاوت در آينده‌اي نزديك اين واحد توليدي توسعه و گسترش پيدا خواهد كرد . 

وي ابلاغ كرد: در درحال حاضر حاضر براي طي كردن مراحل اخذ مجوز و فروش مرغ‌ها با مشكلاتي روبرو هستيم و توقع داريم مسئولان امر ما را در اين راستا كمك كنند . عباس رمضاني از ديگر كارآفرينان اين واحد توليدي كه براي برپايي اين مرغداري، پس از تعدادي سال زندگي در شهرهاي همجوار به روستاي آرمادلو بازگشته است سفارش خويش به مسئولان را استفاده از ظرفيت مو جود در بخش‌هاي گوناگون دانست و افزود: بنده با اعتنا به تجربه خود در كارهاي مختلف صرفا رويكرد رفع مشكل ها اقتصادي ميهن را افزايش توليد و خوداشتغالي مي دانم . مجريان طرح رشد مرغ گوشتي 1000 قطعه‌اي روستاي آرمادلو ضمن تقدير از همكاري مجاهدت كشاورزي در واگذاري جواز پرورش مرغ يكصد قطعه‌اي افزودند: ما براي توسعه و گسترش و ادامه فعاليت نياز به مجوز مرغداري با تعداد بالا داريم كه اميدواريم با همكاري مسئولين و نهادهاي مربوط اين خلل برطرف شود . 

وي اظهار داشت: با رايزني‌هاي انجام‌شده با بسيج سازندگي شهرستان گرمه مقرر شد تا اين نهاد، تسهيلاتي را از محل وام‌هاي اقتصاد مقاومتي در اختيار اين واحد ايجاد قرار دهد . 

برچسب: ماشين جوجه كشي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۸:۵۲ توسط:ت.ج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :