طيور طيور .

طيور

مديريت بستر مرغداري ها

رئيس 
بستر بستر ممكن هست از پوشال چوب، خرده صفحه يا كاه خرد گرديده باشد . از مصرف تراشه چوب محكم كه دارنده تانن متعددي است و همينطور تراشه چوب‌ريز و خاك اره‌اي كه در حالتي كه به وسيله جوجه خورده شود سبب ساز ترك شدن چينه دان و سنگدال مي‌گردد خودداري فرماييد . 

به‌منظور پيشگيري از پيدايش بيماري آسپرويلوز، از مصرف بستر پوسيده و كپك زده پرهيز كنيد شايسته ترين بستر، تراشه چوب سپيد با كيفيت خوب هست . 
كاه در صورتي كه به‌صورت درست عمل‌آوري و نگهداري شده باشد مي‌تواند بستر قابل قبولي باشد . 
جهت جلوگيري از ايجاد تاول سينه، سوختگي سينه و قرمزي و سوختگي مفصل خرگوشي كه سبب ساز تنزل كيفيت و كم شدن بها جنازه مي شود از بستر قابل انعطاف با كيفيت مطلوب به كار گيري شود . 
ماشين جوجه كشي
از مصرف پوشال پودر شده، مرطوب و يا اين كه كلوخه دوري كنيد . بستر با كيفيت خوب دارنده ۳۵-۳۰ درصد رطوبت مي‌باشد . طول بستر ۷-۵ سانتيمتر سفارش گرديده است هيچگاه بستر قديمي را مجدداً استفاده نكنيد . مدام بستر كهن را بيرون و براي هر نوبت جوجه‌ريزي از بستر تازه و تازه استفاده نماييد . 

فروغ و روشنايي 
دهي مناسب در مرغداري 
مديريت 
نوردهي وروشنايي غالباً در رشد مرغ گوشتي از برنامه نوردهي هميشگي به كار گيري مي‌شود، اما در هر روز بايد ساعاتي را هم به ظلمت اختصاص بخشيد . خاموشي در ساعاتي از روز سبب ساز عادت كردن طيور به تاريكي گرديده و از وحشت آنان در موقع قطع برق و نتيجتاً تجمع و خفگي طيور پيشگيري مي‌كند . 
در هنگام طراحي سيستم روشنائي، يك سطر لامپ در بالاي محدوده مادرهاي تصنعي مي بايست در لحاظ گرفته شود تا طيور بطرف مبداء حرارتي، آب و دان سوق‌دهي شوند نوروروشنايي تالار با استفاده از لامپهاي معمولي و يا لامپهاي فلورسنت تامين مي‌شود و نكته حتمي و داراي اهميت اين هست كه نوروروشنايي بطرف يكنواخت در سالن توزيع گردد . اداره رفاه طيور در انگليس، شدت فروغ حداقل، ۱۰ لوكس در مرحله پرنده و متوسط ۲۰ لاكچري در كل تالار را پيشنهاد مي‌نمايد . همينطور زياد مهم هست كه تجهيزات كم كردن شدت نور و بدون نور كردن سالن وجود داشته باشد تا بتوانيم مواردي نظير خود خوري را در دست گرفتن كنيم . 
در دست گرفتن 
رتبه حرارت بدن 
مدير 
تهويه و هوادهي هر ميزان بضاعت رشد پرنده افزايش يابد نياز به تامين اكسيژن و دفع حرارت بدن هم افزوده مي‌شود . براين اساس نياز به تهويه در آشيانه‌هاي مدرن به مراتب بيش از ديرين هست . 
علاوه بر تامين هواي مورد مصرف مستقيم پرنده، مراقبت كيفيت هواي سالن‌ها هم حتمي هست . لذا سيستم تهويه سالن مرتباً بايستي بازبيني شده در رخ لزوم اصلاح شود . 

در اختيار گرفتن 
سكو حرارت بدن دانستن عوامل حساس تنظيم كننده دماي تن پرنده كه بستگي به تهويه و درجه حرارت محفظه دارااست اثرگذار مي‌باشد . پرنده توانا مي باشد آرايش و پيرايش پرهاي نگهدارنده تن خويش را براساس دماي بدن تغيير‌و تحول دهد . در هواي سرد پرها بصورت عمود بر بدن قرار مي گيرند و هواي بومي محبوس در در بين آنان بصورت لايه‌اي عايق كننده كار مي نمايد و برعكس با افزايش مرتبه حرارت، پرها روي مرحله بصورت خوابيده آرايش مي‌يابد و اجازه ميدهد حرارت ساخت گرديده در تن به آساني به بيرون دفع شود . آن گاه پرنده تلاش مي كند با تنفس دهاني و تبخير آب داخل دهان، خويش را خنك كند . 
برچسب: ماشين جوجه كشي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۵:۴۷ توسط:ت.ج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :