طيور طيور .

طيور

انتخاب محل احداث مرغداري

انتخاب 
محل احداث مرغداري در گزينش محل مرغداري بايستي اعتنا شود كه به طبع در آن دور و اطراف واحد هاي ديگر رشد مرغ اندك باشد . همينطور با ساير مراكز مرتبط جهت همچون كشتارگاه , جوجه كشي و همينطور مركز ها فرآوري ضايعات طيور نزديك باشد . 
جايگاه: 
از آن جا كه دعوا اصلي ما به پرورش مربوط مي‌شود، فرض بر اين است كه ساختمان مرغداري از دستكم استانداردهاي اضطراري برخوردار ميباشد و زيرا اين استانداردها معمولاً راهبرد هاي مراجع مجوز دهنده، حيث شده ميباشد از ياداوري تفصيلي در اين باره صرف نظر ميكنيم . 
نكاتي از اين قبيل كه: - جهت ساختمان شرقي غربي باشد . 
- محل هواكش ها به گونه‌اي باشد كه جريان شديد باد منجر نقص‌ در عملكرد آن ها نشود . 
- مسافت مطلوب (حدود 5 / 1 كيلومتر) از ساير واحدهاي پرورش طيور مد لحاظ باشد . 
- ترجيح بر اين است كه ظرفيت سالن‌ها به فيس واحدهاي 5000 قطعه‌اي در نظر گرفته شود . چرا كه يكنواختي جريان هوا در اين سالن‌ها عمده قابليت و امكان پذير مي‌باشد و اختلاف جريان هوا و رطوبت و حرارت در نقاط متفاوت تالار را به دستكم ميرساند . در سالن‌هاي طولاني يكنواخت كردن اين عامل ها مشكل‌تر و به دور از دسترس‌تر هست . 
ماشين جوجه كشي
طراحي 
سالن مرغداري گوشتي 
تغذيه 
مرغ گوشتي حال كه تا حدودي با مرغ گوشتي و منزلت حفظ از مرغ آشنا شديد قضيه فراوان مهمي كه اضطراري ميباشد حتما مسئله اعتنا قرار بگيرد بحث تغذيه مرغ گوشتي مي باشد . 
رئيس مناسب و درست تغذيه مرغهاي گوشتي نقش فراوان مهمي در وزن گيري و يكنواخت بودن گله از حيث مزني دارااست . كه در اين صورت اندازه تلفات به دست‌كم مي برسد براين اساس اضطراري كه حتما به تغذيه طيور گوشتي در هفته اوليه فراوان دقت داشته باشيد . 

ضرورت 
استفاده از دان بدون نقص به جاي آرد ذرت 
جوجه ها در هنگام خروج از تخم به شدت از لحاظ هيدارت كربن بينوا بوده به اين ترتيب تغذيه اوليه با جيره آغازين مناسب كه ذرت به تيتر يك ماده اصلي در آن به كارگيري گرديده باشد به سرعت سبب ارتقا مقدار هيدارت كربن در بدن جوجه ميشود در فيس تاخير در دسترسي جوجه ها به منشا هيدارت كربن قابليت و امكان پيدايش كتوز و اندك آبي‌رنگ به وجود مي آيد . 
مصرف 
آّب حاوي شكر همانگونه كه گفته شد دسترسي به غذا در روزهاي اوليه براي وصال به رويش مناسب اصلي ميباشد اما در‌صورتي‌كه آب نيز دربردارنده مواد انرژي زايي نظير شكر باشد .كارايي بهتري حاصل مي گردد . در يك آناليز جوجه هايي كه در يك روزگي آب حاوي 5 درصد شكر مصرف كرده بودند در مقايسه با جوجه اي شاهد 50 گرم وزن اكثر ، 5 درصد ضريب تبديل غذايي خوبتر و 25/0 درصد مرگ و مير كمتري داشتند اين نتايج بيانگر اين مطلب هست كه آب محتوي يك ماده انرژي زا سبب بهبود كارايي جوجه هاي گوشتي مي شود . 
تاخير در دسترسي بدون نقص به آب و دان ، بر وزن و همت آينده جوجه ها ، تاثير دارااست . استفاده از جيره آغازين استاندارد متناسب با نيازهاي جوجه از روز اول رشد هم پا با تركيبات حمايتي ( آب شكر ، مولتي ويتامين و الكتروليت ) نقش مهمي در دستيابي به نتايج مطلوب خواهد داشت . 


تغذيه مرغ گوشتي 

برآورد 
سرمايه اول براي راه و روش اندازي مرغداري: در مطلب زير در حيث داريم كه همه موردها و تجهيزات لارم براي استارت فعاليت برآورد شود . 
و اين‌كه براي استارت اول كار مرغداري اضطراري مي‌باشد چقدر از سرمايه صرف تنظيم مكان و تجهيزات و تجهيزات نخستين شود؟ پيشين از اين كه توضيحي درباره امكانات و هزينه ها داشته باشيم ضروري مي باشد كه به طبع به اين مورد اعتنا فرمائيد كه براي داشتن يك واحد مرغداري صنعتي بايستي به طبع تعداد 10 تا 15 هزار قطعه مرغ و يا عمده داشته باشيد كه نيز بتوانيد جواز بگيريد و هم اينكه به سود دهي مطلوبي در اين فعاليت برسيد . 
تجهيزات سخت‌افزاري اين كسب‌وكار به نسبت در دسترس‌تر و باقيمت بهتري ارائه ميگردد . هر واحد صنعتي نياز به امكانات لازم همچون آب، برق و گاز دارد كه بسته به اين‌كه واحد صنعتي در يك شهرك صنعتي احداث شود يا اين كه اينكه در خارج از شهر باشد، متفاوت مي‌باشد . 

ابزارآلات گرمايشي و سرمايشي و تكنولوژيك (ماشين‌آلات) از ديگر الزامات احداث آن مي‌باشد . همه اين تجهيزات زياد هزينه‌بر مي باشند و عدم تهيه هر كدام از آن‌ها توليد واحد صنعتي را متوقف مينمايد . اگر‌چه پيشين از عمليات كلنگاني، نياز به دريافت كردن مجوزهايي است كه در برخي واحدها هزينه كسب آنها بسيار مضاعف مي باشد . 
برچسب: ماشين جوجه كشي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۰:۳۵ توسط:ت.ج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :