طيور طيور .

طيور

مراقبت بلدرچين

يك عدد از داراي اهميت ترين امور در رشد و مراقبت بلدرچين تهيه يك دان بلدرچين مناسب و با كيفيت مي باشد . توجه نماييد غذاي بلدرچين ها در هر مقطعي از سن رشد و يا تخمگذاري فرمول متفاوتي دارد و عدم اعتنا به نياز هاي غذايي بلدرچين موجب مي شود تا مزرعه رويش بلدرچين شما در گير بحران گرديده و در بهترين حالت ممكن نتيجه آوري اقتصادي خويش را از دست دهد و يا با تلفات سنگين وزن روبرو گرديد . 
ماشين جوجه كشي
۱- ابتدا نيازهاي غذاي بلدرچين در سنين متفاوت را كه طي مقاله اي جداگانه به آن پرداختيم مطالعه فرمائيد . 

۲- 
بعضا اقلام موضوع به كار گيري در دان بلدرچين دربرگيرنده : دانه ذرت ، كنجاله سويا ، دانه گندم ، كنجاله كلزا ، گلوتن ذرتف نمك ، روغن سويا ، پودر صدف ، سبوس گندم ، پودر يونجه ، پودر ماهي ،پودر گوشت و … 
۳- براي اينكه يك دان بلدرچين با ارزش غذايي قضيه نياز را داشته باشيم بايد چك مواد نخستين را نظارت كنيم، تحليل برخي از اقلام موضوع به كار گيري در دان بلدرچين به شرح پايين مي باشد . 

۴- نوشتن يك فرمول مناسب مستلزم آن مي‌باشد تا با اعتنا به فراواني نهاده ها و محاسبه بها آن ها طوري اقلام را انتخاب كنيم تا فرمول دان بلدرچين با محافظت قيمت غذايي دارنده قيمتي مطلوب و ارزان باشد . براي مثال براي تامين انرژي جيره غذايي بلدرچين مي توان از ذرت و يا گلوتن ذرت به كار گيري كرد . 

۵- ما در اينجا يك جيره پيشنهادي براي تغذيه بلدرچين ها براي شما داريم فرمول دان بلدرچين پيشنهادي به وسيله متخصص ها علم ها دام و طيور تهيه شده و سال هاست در مزارع به تيتر غذاي بلدرچين مورد استفاده قرار گرفته ميباشد . 

واجب به ذكر هست براي بالا بردن بازده كار خوبتر هست با توجه به حالت آب و هوايي حوزه‌ كار و فصول گوناگون سال جيره هاي اختصاصي داشته باشيد . براي اين عمل مي توانيد از متخصصين پرورش طيور در استان خويش مشورت بگيريد . 

جيره 
غذايي بلدرچين 
۶- هنگام تهيه و تنظيم دان يا اين كه طعام به كيفيت مواد اول توجه فرماييد . مواد اول دان بلدرچين مي بايست رنگ و بوي طبيعي داشته و فاقد هرگونه ناخالصي باشند . همچنين از لحاظ مقدار رطوبت بايستي بررسي شوند تا پس از مخلوط مبتلا خرابي نشود . 

۷- اقلام درشت سايز جيره غذايي بلدرچين كه اقلام شالوده مي‌باشند مانند ذرت، گندم و سويا و … مسلما بايد در سايز موضوع نياز آسياب شوند و با ساير مواد مثل مكمل ها و ويتامين ها كه معمولا پودري و آردي صورت ميباشند ادغام شوند . ابتدا مواد كليدي طعام را آسياب كنيد و آن گاه وارد ميكسر كنيد آنگاه ويتامين ها و ساير مواد پودري و كم حجم را با نيز تركيب فرماييد و به مرور برهه زماني وارد ميكسر فرماييد . چنانچه عمليات تركيب كردن ناقص انجام شود و يا بيش از ميزان فيس گيرد سبب جداشدن اقلام از يكديگر شده و جيره يكنواختي در اختيار پرنده قرار نمي گيرد . سايز آسياب غذاي بلدرچين براي هر هفته از پرورش مختلف است به صورتي كه دان در هفته هاي ابتدايي دوچندان ريز و نرم مي باشد و در سنين فراتر غذاي بلدرچين يه خرده درشت خيس مي شود . 

۸- دان بلدرچين فراهم را در محل هاي خنك و بدور از دسترس پرنده ها و حيوان‌ها موذي قرار دهيد . محافظت غذاي بلدرچين در تالار رشد و يا اين كه مكان هاي گرم سبب فساد سرعت بالا آن مي شود . 

در نهايت پيشنهاد مي كنيم اگر مهارت كافي در تنظيم دان بلدرچين نداريد دان يا اين كه غذاي بلدرچين را از كارخانه هاي داراي اعتبار به اندازه حداكثرنياز يك هفته تا ده روز تنظيم كنيد . توجه كنيد تغيير تحول ناگهاني ادغام دان موجب ضرروزيان به بلدرچين ها خواهد شد . 

نمايشگر 
ويديو 
برچسب: ماشين جوجه كشي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۰:۵۸ توسط:ت.ج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :