طيور طيور .

طيور

بيماري شايع در قناري

شايع ترين 
بيماري هاي قناري 1) 
چاقي در قناري يك عدد از شايعترين بيماري هاي قناري كه در اثر قليل توجهي پرورش دهنده به وجود مي آيد، چاقي قناري است . اين بيماري در اثر تغذيه بيش از حد پرنده از تخم مرغ آب پز، دانه هاي روغني مانند ارزن و تخم آفتابگردان، تغذيه بيش از حد مجاز و … به وجود مي ايد و فيض آن به وجود وارد شدن بيماري هاي ثانويه مثل پرريزي، عدم تخم گذاري، تنگي نفس، اندك تحركي و … مي باشد . براي جلوگيري از بروز چاقي در پرنده به طبع بايستي اذن پرواز را به او بدهيد و قفس بزرگي را براي وي تنظيم كنيد، هم چنين مي بايست از دانه هاي ناچيز چرب، ميوه ها و صيفي جات تغذيه نمايد . 

ماشين جوجه كشي
اسهال در قناري اين بيماري نيز در اثر وارد وارد شدن شُك دمايي، استرس، ترس، تغذيه با غذاي ناسالم و … به وجود مي ايد و فيض آن آبكي بودن فضولات پرنده، آلوده بودن بدور و بر مخرج و ضعيف شدن پرنده مي باشد، براي پرهيز از بروز چنين بيماري مطلقا بايد رتبه دماي محفظه را در محد متعادلي اثبات نگه داشت و از توليد هر نوع سر و صداي زياد و رعب و وحشت پرهيز نمود . 3) 

يبوست در قناري اين بيماري در اثر تغذيه تكراري و نا مناسب ساخت خواهد شد، به‌اين ترتيب براي دوري از اين بيماري مسلما قناري را با اشكال ميوه ها و سبزيجات تغذيه كنيد، از علايم اين بيماري مي توان و توانايي اذعان كرد كه پرنده هنگام دفع فضله با مشكل مواجه مي شود و هميشه دُم مي زند . 4) 

ورم روده در قناري اين بيماري در اثر تغذيه از مواد غذايي فاسد و ناسالم به وجود مي آيد و دليل ها بيماري زا در سراسر روده پرنده متفرق مي شود و به راحتي مي بضاعت رگ هاي خوني سياه رنگ را در تحت شكم پرنده مشاهد نمود، از علايم اين بيماري مي توان سستي و بي حالي، اسهام، عدم بضاعت و بضاعت در جفت گيري و تخم گذاري و… اشاره نمود . براي درمان اين بيماري مطلقا بايد با مشاوره دامپزشك از آنتي بيوتيك هاي مطلوب استعمال نمود و مواد غذايي را به صورت نو و شسته گرديده در اختيار آنها قرار دهيد . 5) 

آبله در قناري اين بيماري نيز ادله ويروسي دارد و برهان نشر دهنده آن سبب ايجاد نقاط سفيد، قرمز‌رنگ و يا اين كه زرد رنگ بر روي سر و گردن و پر و پر و بال هاي پرنده خواهد شد . استدلال تكثير دهنده اين بيماري از خارج مي باشد براين مبنا در چهره تماس قناري ها با پرنده هاي وحشي و يا اين كه جديد خريداري شده احتمال سرايت بيماري وجود خواهد داشت . سود 

گيري كلي : در اين مقاله عملكرد گرديده تا خلاصه اي از نكات و تكنيك هاي داراي اهميت در رشد قناري و جوجه كشي از آن خدمت شما يادگرفتن داده شود، رويش اين پرنده فراوان لذت بخش و مشغول كننده خواهد بود به شرطي كه تمام نكات گفته گرديده در اين مطلب را مد لحاظ قرار دهيد . قناري ها دارنده هوا داران متعددي در ميان مردم مي باشد و اشخاصي مي باشند كه براي داشتن آن ها حاضرند تعدادي ميليون بپردازند، براين مبنا رشد اين پرنده كوچك ميليون ها تومان درآمد براي شما خواهد داشت . 

در صورتي كه نياز به هر نوع مشاوره كردن داشتيد و يا اين كه اين كه سوال، سفارش و يا انتقاد خاصي داشتيد از راه بخش ايده ها با مديران وب تارنما در در ميان بگذاريد . 

برچسب: ماشين جوجه كشي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۱:۲۲ توسط:ت.ج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :