طيور طيور .

طيور

فرايند جوجه كشي از تخم نطفه دار مرغ را چه گونه آغاز كنيم؟

انگيزه از ابلاغ مطالب فوق شناخت شما با نكات داراي اهميت در جوجه كشي بود و شما با مطالعه و رعايت موردها فوق يك جوجه كشي چيره و با درصد هچ بالايي را تجربه خواهيد كرد . 
براي آغاز جوجه كشي بايستي به ترتيب فرايند تحت كار كنيد: 
تراز 
نخستين : ضدعفوني تخم ها پس از تنظيم يا اين كه توده آوري تخم هاي نطفه دار مطلوب مي بايست آنها را با كمك يك ابر يا پارچه اي تميز و كم آب كاملا منزه و براق نماييد، و بعد با استعمال از مسواكي پاك و كم آب آلودگي هاي سفت مثل فضله و گل و لاي مو جود بر روي تخم را برداريد . لطفا دقت نماييد كه پيش از اين به خواسته ضد عفوني تخم ها از گاز فرمالدهيد به كار گيري ميشد، ولي با هوشمند شدن دستگاه هاي جوجه كشي و فايده گيري از سنسور هاي كليدي SHT قابليت ضد عفوني با اين گاز وجود ندارد، چرا كه ذرات مو جود بر روي تخم به مرور بازه زماني بر روي مدار سنسور خواهد جلوس كرد و در كاركرد ان اخلال ساخت خواهد كرد، اما درصورتي كه از دستگاه هاي جوجه كشي سابق و يا اين كه دستگاه هاي دست ساز استعمال مي فرمائيد مي توانيد از گاز فرمالدهيد به كار گيري نمائيد . 
لطفا اعتنا فرماييد كه گاز فرمالدهيد سمي بوده و احتمال ايجاد سرطان ريه را ارتقاء مي دهد، به اين ترتيب پيشنهاد مي شود پيشين از استارت به فعاليت از دستكش هاي منحصر و ماسك هاي منحصربه‌فرد به كارگيري نمائيد و به محض ريختن مايع فرمالين بر روي پرمنگنات درب محيط را ببنديد تا به بيرون ساطح نگردد، اين گاز بايستي به دوران 20 دقيقه درون محيط بماند، آن‌گاه بايستي محيط را در فضاي خارج قرار داده و درب آن را باز نماييد تا گاز فرمالدئيد در محفظه بيرون آزاد شده و خسارت هاي آن به حداقل برسد . 

ماشين جوجه كشي

سطح 
دوم : قرار دادن تخم ها داخل دستگاه جوجه كشي قرار 
دادن تخم در دستگاه جوجه كشي قرار 
دادن تخم در دستگاه در سطح دوم جوجه كشي مرغ پس از اين كه تخم ها را ضد عفوني نموديد بايد آن‌ها را درون دستگاه جوجه كشي قرار دهيد چرا كه تخم ها هر چه بخش اعظم در محيط بيرون باقي بمانند احتمال گرفتن آلودگي در آنان عمده خواهد شد و از كيفيت آن ها كاسته خواهد شد . براي قرار دادن تخم ها باطن دستگاه جوجه كشي هم مي بايست نكاتي را رعايت نماييد . مد نظر داشته باشيد كه تخم هاي نطفه دار دارنده كيسه هوايي در قسمت پهن خويش مي‌باشند و هنگام قرار دادن آن ها داخل شانه هاي معمولي يا منحصر به فرد بايد قسمت پهن تخم رو به بالا بوده و قسمت باريك تخم رو به زير باشد تا به جوجه ها آسيبي نرسد، اما اعتنا نماييد كه كتف هاي به كار گيري گرديده در دستگاه هاي جوجه كشي اسكندري به چهره همه كاره بوده و مي بايست تخم ها را به رخ افقي درون شانه ها قرار دهيد، صحيح مانند شيوه جوجه كشي طبيعي، در اين رخ احتمال افتادن تخم از كتف ها هم از ميان خواهد رفت و درصد جوجه شدن تخم ها هم زياد ارتقا خواهد يافت . 
در صورت به كارگيري از كتف هاي همگي كاره، انتقال تخم ها از تراز ستر به سطح هچر به راحتي امكان پذير خواهد بود و صرفا كافيست تا سبد دربردارنده تخم را از روي راك ها برداشته و در كف دستگاه قرار دهيد . دستگاه هاي جوجه كشي اسكندري به دليل دارا بودن مزيت بزرگي به نام ستر و هچر هم زمان اين قابليت را به وجود مي آورد تا مشتري هم‌زمان با قرار دادن تخم هاي تازه باطن شانه ها، اقدام به برداشت جوجه هاي يك روزه نيز از قسمت هچر دستگاه بنمايد . احتمالا اين سوال براي شما پيش آيد كه با وجود مختلف بودن دما و رطوبت در بازه ستر و هچر آيا مشكلي براي تخم ها به وجود نخواهد آمد . در جواب مي بضاعت و توان اعلام كرد كه دماي داخل دستگاه به وسيله سيستم سيركولاسيون پيوسته در اكنون گردش بوده و دما در كل دستگاه يكنواخت مي باشد و رطوبت داخل دستگاه نيز به ادله دانسيته بالاي خويش هميشه در قسمت زير دستگاه باقي مي ماند، به اين ترتيب مدام رطوبت موجود در دستگاه براي هچ مطلوب بوده و هيچ مشكلي را براي تخم هاي تازه وارد به وجود نخواهد آورد . 
البته قبلي از قرار دادن تخم ها داخل دستگاه بايد آن را تست نمائيد تا از صدق كاركرد آن مطمئن شويد، 24 ساعت گذشته از اينكه تخم ها را درون دستگاه قرار دهيد، دستگاه را شفاف نموده و دماي آن را بر روي 37 .7 و رطوبت آن را بر روي 60 قرار داده و درب دستگاه را ببنديد و هر دو الي سه ساعت يكبار به دستگاه رمز بزنيد تا از اثبات بودن دما و رطوبت و هم چنين چرخش راك ها مطمئن شويد، در صورتي كه دستگاه فارغ از هيچ ايرادي به عمل خود ادامه داده باشد، در روز دوم مي توانيد تخم ها را به صورتي كه در بالا توضيح داده شد باطن كتف ها قرار داده و درون دستگاه قرار دهيد، لطفا دقت نماييد كه به مراد صفر شدن روز شمار بايستي دستگاه را ريست نمائيد . 
لطفا به اين نكته هم توجه كنيد كه در شراي پيش از اين از دستگاه جوجه كشي كرده باشيد بايستي آن را تماما بشوييد تا ميكروب هاي احتمالي مو جود در دستگاه از في مابين بروند، چون دما و رطوبت داخل دستگاه جوجه كشي مكاني زياد مطلوب براي پرورش ميكروب ها مي باشد و در صورتي كه از دربين نروند مي توانند به باطن تخم ها نفوذ كنند و جوجه هاي باطن تخم را مشغول خود كنند، نيز چنين قادر به مريض ساختن جوجه هاي تازه به دنيا آمده نيز هستند، براين اساس در صورتي كه به اين سطح توجه نكنيد، ميزان بازده جوجه كشي به شدت كاهش خواهد يافت . 

برچسب: ماشين جوجه كشي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۰:۰۵ توسط:ت.ج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :