طيور طيور .

طيور

به كارگيري از دانه كتان در غني سازي تخم مرغ

متغذيه دام دانش گاه تربيت مدرس غذا نقش مهمي را در سلامتي بشر ايفا مي كند . از بين غذاهايي كه مواد مغذي مورد نياز بدن را تامين مي كنند تخم مرغ منزلت ويژه اي دارااست و منشا بي نياز و متوازني از اسيدهاي آمينه، اسيدهاي چرب، مواد معدني و ويتامين ها مي باشد . 
از آنجايي كه اندازه اسيدهاي چرب، مواد معدني و ويتامين هاي تخم مرغ به راحتي از نحوه جيره قابل دستكاري و در دست گرفتن است، محققين بسياري در صدد ايجاد تغييرات مقداري و كيفي در تخم مرغ برآمده اند . همينطور تخم مرغ به علت دسترسي آسان، بسته بندي ارگانيك فوق العاده و مصارف غذايي مختلف زمينه اعتنا قرار گرفته و بخش اعظمي كوشيده اند تا تخم مرغ را به بسته اي مواد مغذي مسئله نياز انسان تبديل نمايند بطوريكه در بعضي از بخشها با غني سازي تخم مرغ از عناصر و ويتامين ها همت در بر طرف نمودن كمبودهاي اين عناصر در حيطه گرديده مي باشد براي نمونه غني سازي تخم مرغ با عنصر يد كه در بخش اعظم دولت ها انساني با كمبود آن مواجه هستيم مي تواند ايراد كمبود اين عنصر را بر طرف كند . همچنين غني سازي تخم مرغ با اسيدهاي چرب ω-3 مي تواند نسبت اسيدهاي چرب ω-6 به ω-3

را در بدن تصحيح نمايد و خطر ابتلاء به بيماريهاي قلبي و عرقي را در سالمندان كاهش دهد . 
غني سازي تخم مرغ با اسيدهاي چرب غير اشباع با يك‌سري لينك دوگانه ω-3 (PUFA n-3) بوسيله منابع زيادي از قبيل روغن ماهي، دانه كتان، دانه كانولا، دانه چيا و جلبكهاي ريز كه از اكثر ترين منابع همگاني براي اين مراد مي باشند موجب افزايش مقادير اين اسيدهاي چرب در زرده تخم مرغ مي شود بيشترين ساخت تجاري تخم مرغهاي غني از اسيدهاي چرب امگا-3 از طرز مرغهايي هست كه جيره هاي بي نياز از دانه كتان دريافت داشته اند . دانه كتان دربردارنده حدود 42% روغن است كه اين روغن خويش حاوي بيش از 50% آلفا لينولنيك اسيد(ALA 18:3) مي باشد . افزايش 5 تا 15% دانه كتان منجر ارتقا متغيري به ميزان 9 تا 35% در دوكوزاهگزانوئيك اسيد (DHA) تخم مرغ مي شود . ولي پژوهش ها جديدتر مقدار مناسب دانه كتان را در جيره 5 درصد گزينش كرده هست زيرا دانه كتان بخصوص دانه نارس آن حاوي ميزان مقداري از گليكوزيدهاي سيانوژنيك بنام لينامارين و آنزيمي يار با آن بنام ليناز هست كه در اثر هيدروليز آن سيانيد هيدروژن آزاد مي شود كه به شدت سمي بوده و در ادغام سيانيد با سيتوكروم اكسيداز منجر توقف فوري تنفس سلولي و مرگ مي شود . در آزمايشي كه بوسيله شيدلر و فرانينگ (1996) انجام شد، اثرات تركيبي واريته، سطح، شكل و حالت محافظت دانه كتان بر ساخت و ادغام تخم مرغ در مرغهاي تغذيه شده با ويتامين E زمينه آناليز قرار گرفت . سطوح 5 ، 10 و 15 درصد دانه كتان دانه كتان آسياب گرديده و كامل با جيره شاهد ذرت-سويا يا روغن ماهي مقايسه شد . در مقايسه با شاهد، دانه كتان سبب ساز كاهش مصرف خوراك، ارتقاء وزن و وزن تخم مرغ شد . در حاليكه، دانه كتان و روغن ماهي توليد تخم مرغ را در مقايسه با شاهد (1/38 %) به ترتيب 9/88 و 0/93 % بهبود دادند . اندازه لينولنيك اسيد در تخم مرغ با ارتقا تراز دانه كتان ارتقاء يافت (31/2 ، 18/4 و 38/6 % در چربي زرده به ترتيب با سطح ها 5 ، 10 و 15 % دانه كتان) . دانه كتان و روغن ماهي بطور مفهوم داري درصد سفيده را در مقايسه با شاهد ارتقاء و درصد زرده را كاهش دادند اما اثري بر كلسترول تخم مرغ نداشتند . هيچ تفاوتي دربين دانه كتان آسياب گرديده و بي نقص در متغيرهاي دستگاه جوجه كشي  ميزان گيري گرديده مشاهده نشد . 
ليسون و همياران (2000) هم مرغهاي تخمگذار را براساس وزن بدن به گروههاي سبك، ميانگين و سنگين وزن تقسيم كردند و با جيره هاي حاوي 0، 10 و 20 درصد دانه كتان تغذيه نمودند . صرف لحاظ از تقسيم بندي وزني، تغذيه 20% دانه كتان موجب پرورش ناكافي، كاهش ايجاد تخم مرغ و ارتقاء مصرف غذا گرديد . از اين تست اين طور نتيجه گيري مي شود كه توليد كمتر تخم مرغ در پرنده ها تغذيه شده با سطح هاي بالاي دانه كتان ممكن است به دليل وجود مواد ضد مغذي يا كاهش انرژي متابوليسمي در جيره باشد . 


برچسب: دستگاه جوجه كشي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۸:۴۸ توسط:ت.ج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :