طيور طيور .

طيور

راهنماي كاليبراسيون سنسورها كاليبراسيون چه مي باشد ؟


راهنماي كاليبراسيون سنسورها
كاليبراسيون چه مي باشد ؟

كاليبراسيون اندازه گيري و انتخاب صدق وسيله اندازه گيري در مطابقت و همخواني با منشاء تاييد گرديده است. كاليبراسيون اذن مي‌دهد كه معيار اصلاح لازم را نسبت به نشاندهي انتخاب كنيم.

ماشين جوجه كشي

نحوه ورود به پيكربندي كاليبراسيون
با نگهداشتن به طور همزمان 2 كليد ( شماره 3 و 5 ) وارد و وارد منوي پيكربندي كاليبراسيون مي شويم و با هر كليك كردن روي دكمه وارد مورد هاي بعدي منو مي شويم. با به كارگيري از كليد هاي بالا و تحت مقدار پارامترهاي قابل تغيير تحول را تغيير‌و تحول مي‌دهيم و يا اين كه خروج از منو داده ها ذخيره مي‌شود.

معرفي منوها
Lsb : اين آيتم مرتبط با پيكربندي كارگاه ميباشد و غير قابل تغيير و تحول ميباشد.

d1 : در‌اين منو مقدار اختلافات دماي سنسور با دستگاه كاليبراسيون را وارد مي‌نماييم.

d2: اين منو جهت كاليبراسيون سنسور رطوبت طبق طريق دوم ذكره گرديده تلاش داراست.

dh: درين منو مقدار اختلاف رطوبت سنسور با دستگاه كاليبراسيون را وارد مينماييم.

dt: واحد سنجش اختلاف دماي سنسور رطوبت و سنسور دما را نشان ميدهد.

t2: اين آيتم مقدار دماي سنسور رطوبت در ذيل فيتيله را نشان مي‌دهد. اين عدد مدام مي بايست كمتر از عددهاي دستگاه نشان داده شود در حالتي كه هم دما با بيش تر نشان دهنده كم آب بودن سنسور رطوبت مي‌باشد.

Hum: اين منو جهت تعيين مدل سنسور رطوبت در برخي از نوع هاي سيستم در دست گرفتن هست. اين آيتم مدام در موقعيت 2Ntc باشد.

طرز كاليبره سنسور دما
جهت كاليبره نمودن سنسور دما نخست به يك دماسنج خيلي ظريف و داراي اعتبار داريم.

محل قرارگيري دماسنج در دستگاه اهميت فوق العاده اي دارااست، شايسته ترين محل براي قرارگيري دماسنج در حوالي محل سنسور دستگاه و يا اين كه در روي كتف ها لابه لاي تخم مرغ ها و در طبقات بالايي دستگاه ميباشد. قرار دادن دماسنج در پشت شيشه و يا اين كه كف دستگاه و يا اين كه نزديك ديواره هاي كناري موجب گمراهي شما در كاليبره كردن گرديده و اعداد نشان داده گرديده بوسيله دماسنج در‌اين نقاط داراي اعتبار نمي‌باشد.

برهه زماني دوران لازم براي ثبات دماي دماسنج كاليبراسيون مهم هست. معمولا بايستي حدود يك ساعت دماسنج باطن دستگاه باشد.

در هنگام كاليبراسيون دماي گوشه و كنار حريم دستگاه اهميت بسزايي داراست و طبق وضعيت استاندارد تعريف و تمجيد گرديده در دفترچه راهنما براي جوجه كشي. (دماي حدود 22 تا 26 سكو و رطوبت 35 تا 55 درصد)

زماني كه دستگاه شما بالاترين دما را نشان مي‌دهد( 1/38) را يادداشت فرمائيد و بالاترين عدد دماسنج كاليبراسيون را هم يادداشت فرماييد ( 9/37) اختلاف دوتا را در منوي d1 وارد كنيد(براي مثال 2/0)

با نگه داشتن كليد به سمت 3 ثانيه داده ها ذخيره ميگردد و از منوها بيرون ميگردد.

سنسور رطوبت دستگاه
شناخت با سنسور رطوبت 2Ntc

شيوه همت : اين سنسور از روش به حساب آوردن دماي كم آب و دماي خيس و با به كارگيري از برنامه اختصاصي كه در ياد دستگاه هست مبادرت به احتساب مقدار رطوبت مي‌نمايد كه براي اين عمل دوتا سنسور دماي ماهر و يك مخزن آب و يك فيتيله براي مرطوب نگه داشتن سنسور (خيس) لازم مي‌باشد كه بوسيله كارگاه داخل دستگاه درنظرگرفته شده ميباشد.

اعتنا: هيچگاه نبايد فيتيله كم آب شود ( مخزن فيتيله را سواي آب نگذاريد) در رخ كم آب شدن سيستم با نشان دادن عبارت — و يا اين كه نشان دادن عدد 100 به شكل چشمك زدن و صداي آلارم به شما اخطار مي‌دهد. تا دماي دستگاه به محدوده 37 نرسد رطوبت سنج و رطوبت ساز كار نميكنند اين دستور جهت ايمني و خودداري از هرگونه خطاي احتمالي در لحاظ گرفته شده‌است.

جهت اعتنا طولاني تر سنسور هر از تعدادي گهگاه فيتيله سنسور را از رسوبات (شستشو با ريكا) تطهير فرمائيد. از آب سواي املاح يا اين كه آب مقطر به كارگيري نماييد.

كاليبراسيون سنسور رطوبت
در منوي كاليبره وارد آيتم dh گرديده و مقدار اختلاف اثبات گرديده را وارد فرماييد. جهت پروسه فعاليت رعايت تمام نكات روايت شده در نصيب كاليبره دما الزامي ميباشد.
 


برچسب: ماشين جوجه كشي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۲:۳۷ توسط:ت.ج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :