طيور طيور .

طيور

خصوصيات ظاهري قرقاول


خروس بيشه
اسم فارسي قرقاول خروس بيشه مي باشد. پرنده اي از راسته ي ماكيان سانان و به‌ طور مستقر در بيش تر نقاط آسيا و اروپا از پاراگراف يونان، بلغارستان، تركيه و… موجود است. البته مانند اشكال ديگر طيوران و جانوران به اكثري از كشورهاي ديگر هم وارداتي‌ميباشد.

 ماشين جوجه كشي

تَذَرْوْ (اسم فارسي ديگر پرنده)، به خيال شيوه رفتن و دم بلندي كه داراست داراي اسم و رسم هست. قرقاول‌ها روي درختان معاش مينمايند. و از برگ‌هاي درختان، حشره ها، دانه‌ها و ميوه‌هاي جنگلي تغذيه ميكنند. در موقعيت معمولي پرواز نيروي متعددي از قرقاول ها ميگيرد. ولي بعداز تناول كردن خوراكشان به قدري سنگين مي گردند، كه فعاليت پرواز را برايشان نقص‌ مي سازد. ازمشخصات ديگر در پرواز قرقاولها كوتاهي دوران پرواز و پرش در طول نادر هست.

خصوصيات ظاهري
مال نرو ماده اين پرنده مانند طاووس به طور كاملً از يكديگر متفاوتند و رنگ پرشان برحسب نژاد، جنسيت و سن تغيير‌و تحول ميكند. قرقاولهاي نر مانند طاووس هاي نر از جفتشان زيباترند. نرهاي بالغ بال و پر رنگين و سزاوار اي دارا‌هستند و دمشان درازتر هست. در قرقاول‌هاي ماده رنگ پرها نخودي تيره با لكه‌هاي قهوه‌اي زياد به رنگ دور و بر حريم هست. كه‌اين موضوع به اختراع خلقت گشوده مي شود چون آن‌ها بايستي در زمانه به نسبت طولاني خوابيدن بر روي تخم و نيز روزگار رشد جوجه ها از لحاظ معاند نهفته بمانند.

قد قرقاول ها به اندازه مرغ و خروس هاست. ولي ارتفاع پرنده مي‌تواند تا دو متر نيز باشد. چون در برخي نژادها فقط ارتفاع دم به ۵/۱ متر ميرسد. وزن آن ها در ميان وزن قرقاول‌هاي بالغ ميان دو تا چهار كيلوگرم متغير هست. رمز پرنده كوچك بوده و دارنده منقاري كوتاه و خميده مي باشد. پاهاي قرقاول ها مانند طاووس برهنه مي‌باشد البته خير در آن حد.

نژاد قرقاول
به‌ طور كلي همه نژادهاي قرقاول در دو جور قرار دارا هستند:

مجموعه اوليه، قرقاول‌هاي دم دراز مي باشند كه در‌اين تيم پرهاي دم دراز بوده و از يكسري ستون درست شده مي‌باشد. تني چند از قرقاول‌هاي اين مدل مانند طاووس ها مي‌توانند پرهاي دم شان را به صورت چتر درآورند ولي خير به آن باشكوهي چترهاي طاووس، اين تيم قرقاول هاي پرورشي و شكاري نيز مي باشند و جمعيت متعددي در عالم دارا‌هستند.

مجموعه دوم، قرقاول‌هاي دم كوتاه مي‌باشند كه تعدادشان معدود و بيش تر در نپال، تبت، برونئي و چين در نواحي مرتفع مانند ارتفاعات هيماليا معاش مي كنند. نژادهاي اين مجموعه فراواني ندارد و ممتازترين قرقاول اين نژاد قرقاول لوفورا اسم داراست. البته در ذيل تني چند از اين نژادها را به خصوص در كشور ايران معرفي ميكنيم.

گونه هاي نژادها
خويش اين نژادها به دو جور ي زينتي و پرواري تقسم ميگردند.

۱ . زينتي
از نژادهاي قرقاول كه در كشور ايران رشد داده ميشود و گزينه علاقمندان قرقاول زينتي است، مي شود به نژادهاي پايين اشاره نمود:

قرقاول بلژيكي يا اين كه طلايي
قرقاول ليمويي
قرقاول ليدي
قرقاول ريورز
قرقاول سيلور
و چندين نژاد وارد شده و كيميا مانند:
قرقاول كاليج
قرقاول سوين هو
قرقاول اليوت
قرقاول سيامي
و غيره

۲ . گوشتي
جور ي ديگر نژادهاي قرقاول كه در كشور‌ايران رشد داده مي گردد و در درحال حاضر دست و پا كردن بازار خير و خوبي براي خويش مي‌باشد نژاد گوشتي و عادي ست كه عبارت هست از:

قرقاول آمريكايي
قرقاول هلندي
پاكستاني يا اين كه سبز

كه براي ساخت گوشت رويش داده مي‌شود، اما جنبه تزئيني هم دارااست.

فوايد گوشت قرقاول
قرقاول خوراكيست بسيار لذيذ گرانبها غذايي بالا و خواصي يقين نكردني در گوشت اين پرنده. واحد سنجش پروتئين مو جود در گوشت اين پرنده در مقايسه با ديگر پرنده ها ۵ تا ۱۵ درصد اضافه هست و گونه هاي اسيد آمينه ي ضروري در آن فراوان يافت مي ‌شود. گوشت قرقاول مي ‌تواند نياز تن به فسفر، منيزيم، آهن و گوگرد را تامين نمايد و به تقويت خاطر و قواي جنسي اضافه كند و همينطور ضعف همگاني تن را برطرف سازد. در هر صد گرم گوشت قرقاول ۵/۳۰ گرم آلبومين، ۶/۱ گرم چربي و حدود ۲ تا ۵/۱ گرم مواد معدني موجود هست. وجود مقدار متعددي از مواد معدني در گوشت قرقاول حاكي از بها خوراكي بالاي آن هست.

گوشت قرقاول كمتر ساخت اسيد اوريك مينمايد، كار تمامي را افزون مي سازد و به دفع سموم تن كمك فراوان مي‌رساند. با دقت بدين خصوصيات براي همگي ي اشخاص و راجع به تمامي ي بيماري ها، غذايي خوب و اثرگذار ميباشد. دعوا بها خوراكي قرقاول را با اين مقاله به انتها ميرسانيم كه :

در هر ۱۰۰ گرم گوشت قرقاول ۱۵۲ كيلو كالري انرژي موجود است. گوشت قرقاول منشاء نياسين، فسفر، مس، روي، آهن، سلنيوم، و سرشار از ويتامين هاي ب۱ ،ب۶، ب۱۲ مي‌باشد. وجود موادسازنده معدني و ويتامين ها در گوشت قرقاول موجب شده‌است تا براي معالجه اكثري از بيماري ها مثل: آسم، تشنج، فشار خون، ضعف روان، ناتواني جنسي، تقويت قواي جنسي، ناتواني جسمي و فرضي و همينطور بي خوابي دارويي اثرگذار و پر كاربرد تلقي شود.
 


برچسب: ماشين جوجه كشي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۶:۲۱ توسط:ت.ج موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :